Wyniki Sportowe 1989
Z Historia Wisły
1.Mistrzostwa Polski – zdobyte medale i zajęte miejsca w wieloboju i na przyrządach:
Juniorki – 6 medali indywidualnie + medal drużynowo:
Anna Michaliszyn - 2 srebrne (wielobój, poręcze), 1 brązowy (ćwiczenia wolne)
Drużynowo : złoty medal
(Dorota Lipka, Anna Michaliszyn, Katarzyna Hajduga, Magdalena Szostkowska)
Juniorki Młodsze (kat do lat 14)
Drużynowo : VII miejsce
(Dorota Studnicka, Marta Werner, Agnieszka Strąg, Beata Malinowska)
Juniorki Młodsze (kat do lat 12)
Drużynowo :
- IV miejsce (I drużyna)
(Katarzyna Kaliszewska, Dorota Jędryszek, Ilona Stachura, Karolina Wojtaszek, Agnieszka Lesiczka)
- VIII miejsce (II drużyna)
(Beata Bieniek, Karolina Lasoń, Monika Słodczyk, Dominika Gucwa, Paulina Dzioba)
2.Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej
- Juniorki:
Dorota Lipka - II miejsce (ćwiczenia wolne, poręcze)
Anna Michaliszyn - II miejsce (wielobój, poręcze), III miejsce (ćwiczenia wolne)
Magdalena Szoskowska - III miejsce (wielobój)
3.Indywidualne Mistrzostwa Okręgu:
Mistrzynie Okręgu:
- klasa I : Anna Michaliszyn (wielobój, równoważnia), Dorota Lipka (skok, ćwiczenia wolne), Katarzyna Hajduga (poręcze)
- klasa II : Dorota Studnicka (wielobój, skok, poręcze, równoważnia), Agnieszka Strąg (ćwiczenia wolne)
- klasa III : Katarzyna Kaliszewska (wielobój, poręcze, ćwiczenia wolne), Beata Bieniek (skok), Dorota Jędryszek (równoważnia)
Wicemistrzynie Okręgu:
- klasa I : Anna Michaliszyn (ćwiczenia wolne, poręcze), Katarzyna Hajduga (skok), Magdalena Szostkowska (wielobój), Dorota Lipka (równoważnia)
- klasa II : Agnieszka Srąg (poręcze, wielobój), Beata Malinowska(skok, ćwiczenia wolne)
- klasa III : Ilona Stachura (wielobój, poręcze), Agnieszka Lesiczka (równoważnia)
- klasa młodzieżowa : Joanna Przystał (wielobój)
Brązowe Medalistki Mistrzostw Okręgu:
- klasa I : Dorota Lipka (wielobój, poręcze), Katarzyna Hajduga (równoważnia, ćwiczenia wolne), Anna Michaliszyn (skok)
- klasa II : Marta Werner (wielobój), Agnieszka Strąg (skok), Dorota Studnicka (ćwiczenia wolne)
- klasa III : Dorota Jędryszek (wielobój,ćwiczenia wolne), Monika Słodczyk (skok)
- klasa młodzieżowa : Magdalena Łazarz (wielobój), Dagmara Czambol (poręcze)
Wojewódzkie Igrzyska Młdzieży Szkolnej
- klasa I : Anna Michaliszyn - I miejsce, Magdalena Szostkowska - II miejsce, Dorota Lipka - III miejsce
- klasa II : Dorota Studnicka - I miejsce, Agnieszka Strąg - II miejsce, Marta Werner - III mejsce
Zawody Międzynarodowe:
1. "Medico Cup" - Bregenz - Austia (startowały zawodniczki 18 państw)
Magdalena Szostkowska - V miejsce
Anna Michaliszyn - VIII miejsce
2. Mecz Bułgaria - Polska - Sofia
Anna Michaliszyn i Katarzyna Hajduga - start w reprezentacji
3. Nadzieje Olimpijskie - Węgry
Anna Michaliszyn, Dorota Lipka, Katarzyna Hajduga - start w reprezentacji
4. Mecz Bratysława - Kraków w Bratysławie
Dorota Lipka - II miejsce, Magdalena Szostkowska - IV miejsce, Anna Michaliszyn - V miejsce
5. Mecz Kraków- Berlin w Krakowie
Magdalena Szostkowska - II miejsce, Katarzyna Hajduga - IV miejsce, Dorota Lipka - V miejsce
Zawody Ogólnopolskie:
1. Turniej Młodości - juniorki młodsze kl II
Katarzyna Kaliszewska - II miejsce (wielobój, ćwiczenia wolne), III miejsce (skok)
Karolina Wojtaszek - VI miejsce (ćwiczenia wolne), VII miejsce (poręcze)
Dorota Jędryszek - VII miejsce (ćwiczenia wolne)
2. Zabrzański wrzesień - klasa młodzieżowa
Anna Kijas - I miejsce (poręcze), IV miejsce (skok)
Elżbieta Rospara - III miejsce (równoważnia)
Marta Kowalik - IV miejsce (wielobój), V miejsce (poręcze)
Dagmara Czambol - IV miejsce (poręcze), VII miejsce (skok)
Drużynowo - I drużyna: III miejsce, II drużyna: VII miejsce
Współzawodnictwo międzyklubowe Polskiego Związku Gimnastycznego za wszystkie kategorie wiekowe:
TS Wisła Kraków - III miejsce
Źródło: Sprawozdanie Sekcji Gimnastycznej za 1989 rok.