Finały Ogólnopolskiej Olimiady Młodzieży (kl III), Kraków 2012.07.01-04
Z Historia Wisły
W finałach XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (wielobój) rozgrywanych w Krakowie w dniach 02-07 lipca zawodniczki TS Wisła uplasowały się tuż za podium zajmując odpowiednio: Zofia Tokarek czwarte, Aleksandra Batko piąte a Jadwiga Onuszko szóste miejsce. Tytuł Mistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej zdobyła zawodniczka z klubu MKS Pałac Młodzieży Katowice Małgorzata Bulanda, tytuł V-ce Mistrzyni przypadł w udziale zawodniczce z NTG Nysa Karolinie Czarkowskiej, a medal brązowy zdobyła Partycja Dronia również z MKS Pałac Młodzieży Katowice. Drugiego dnia złoto w fnałach na poręczch zdobyła Jadwiga Onuszko. Trzeci dzień zmagań młodych zawodniczek przyniósł Wiśle dwa złote medale: Zofia Tokarek (ćwiczenia wolne) i Aleksandra Batko (równoważnia) oraz brązowy medal w ćwiczeniach wolnych zdobyty przez Wandę Drelicharz.
Poniżej szczegółowe wyniki wieloboju i finałów na przyrządach
Wielobój klasa III, Kraków 2012 - 07 - 02:
1. Bulanda Małgorzata (MKS Pałac Młodzieży Katowice) - 60,766 pkt
2. Czarkowska Karolina (NTG Nysa) - 60, 533 pkt
3. Dronia Patrycja (MKS Pałac Młodzieży Katowice) - 60,233 pkt
4. Tokarek Zofia (TS "Wisła" Kraków) - 59,916 pkt
5. Batko Aleksandra (TS "Wisła" Kraków) - 59,733 pkt
6. Onuszko Jadwiga (TS "Wisła"Kraków) - 58,583 pkt
7. Zielińska Gabriela (MKS Kusy Szczecin) - 58,400 pkt
8. Jenzach Gabriela (UKS SMS Olsztyn) - 57,950 pkt
9. Boraczyńska Agata (UKS SMS Olsztyn) - 57,650 pkt
10. Hardyn Magda (TS "Wisła" Kraków) - 57,483 pkt
11. Kowalczyk Nikola (KS Iskra Zabrze) - 57, 150 pkt
12. Drelicharz Wanda (TS "Wisła Kraków) - 56,366 pkt
13. Fimińska Weronika (MKS Kusy Szczecin) - 56,200 pkt
14. Sikora Barbara (KS Iskra Zabrze) - 56,083 pkt
15. Sady Natalia (KS Iskra Zabrze) - 55,316 pkt
16. Kowalczyk Anna (KS Iskra Zabrze) - 55, 266 pkt
17. Rajewska Zofia (UKS SMS Olsztyn) - 55,116 pkt
18. Dembowska Maja (MKS Gdańsk) - 54,283 pkt
19. Kowalczyk Sara (UKS SMS Olsztyn) - 54,250 pkt
20. Rybarska Maja (NTG Nysa) - 54,033 pkt
21. Mrozek Natalia (NTG Nysa) - 53,550 pkt
22. Fułat Oktawia (NTG Nysa) - 53,283 pkt
23. Ziętek Klaudia (MKS Kusy Szczecin - 53,150 pkt
24. Macholak Martyna (KS Iskra Zabrze) - 53,000 pkt
25. Szerszeń Martyna (KS Iskra Zabrze) - 52,933 pkt
26. Kostuchowska Nikola (MKS Pałac Młodzieży Katowice) - 52,050 pkt
27. Orzeszek Aleksandra (NTG Nysa) - 51,833 pkt
28. Szymska Oliwia (MKS Kusy Sczecin) - 51,800 pkt
29. Kłak Aleksandra (TS "Wisła" Kraków) - 51,593 pkt
30. Łuka Oliwia (KS Iskra Zabrze) - 49,800 pkt
31. Dominiczak Dominika (KS Iskra Zabrze) - 49,000 pkt
32. Król Gabriela (TS "Wisła" Kraków) - 46,350 pkt
Tabela wyników zawodniczek TS "Wisła" Kraków:
LP | T.S. Wisła Kraków | rocznik | skok | poręcze | równoważnia | ćwiczenia wolne | W sumie |
1. | Tokarek Zofia | 2000 | 14,266 | 13,700 | 15,600 | 16,350 | 59,916 |
2. | Batko Aleksandra | 2000 | 14,333 | 12,850 | 16,800 | 15,750 | 59,733 |
3. | Onuszko Jadwiga | 2001 | 13,133 | 14,600 | 16,800 | 14,050 | 58,583 |
4. | Hardyn Magda | 2001 | 13,833 | 13,150 | 15,450 | 15,050 | 57,483 |
5. | Drelicharz Wanda | 2001 | 12,866 | 12,250 | 16,000 | 15,250 | 56,366 |
2. | Kłak Aleksandra | 2000 | 13,993 | 11,400 | 13,700 | 12,500 | 51,593 |
3. | Król Gabriela | 2001 | 11,900 | 11,650 | 12,100 | 10,700 | 46,350 |
Finały skoku klasa III, 2012 - 07 - 03:
1. Dronia Partycja (MKS Pałac Młodzieży Katowice) - 13,833 pkt
2. Bulanda Małgorzata (MKS Pałac Młodzieży Katowice) - 13,483 pkt
3. Boraczyńska Agata (UKS SMS Olsztyn) - 13,217 pkt
4. Ziętek Klaudia (MKS Kusy Szczecin) - 12,916 pkt
5. Fimińska Weronika (MKS Kusy Szczecin) - 12,916 pkt
6. Łuka Oliwia (KS Iskra Zabrze) - 12,733 pkt
7. Jeznach Gabriela (UKS SMS Olsztyn) - 12,633 pkt
Kłak Aleksandra (TS "Wisła" Kraków) - 12,533 pkt
Finały ćwiczeń na poreczach klasa III, 2012 - 07- 03:
1. Onuszko Jadwiga (TS "Wisla" Kraków) - 15,250 pkt
2. Kowalczyk Nikola (KS Iskra Zabrze) - 15,120 pkt
3. Fimińska Weronika (MKS Kusy Szczecin) - 14,970 pkt
4. Rajewska Zofia (UKS SMS Olsztyn) - 14,550 pkt
5. Kowalczyk Anna (KS Iskra Zabrze) - 14,450 pkt
5. Kowalczyk Sara (UKS SMS Olsztyn) - 14,450 pkt
7. Czarkowska Karolina (NTG Nysa) - 14,250 pkt
8. Boraczyńska Agata (UKS SMS Olsztyn) - 13,300 pkt
Finały ćwiczeń na równoważni klasa III, 2012 - 07 - 04:
1. Batko Aleksandra (TS "Wisła" Kraków) - 16,866 pkt
2. Dronia Patrycja (MKS Pałac Młodzieży Katowice) - 16,833 pkt
3. Czrkowska Karolina (NTG Nysa) - 16,633 pkt
4. Drelicharz Wanda (TS "Wisła" Kraków) - 15,900 pkt
5. Sady Natalia (KS Iskra Zabrze) - 15,433 pkt
6. Ziętek Klaudia (MKS Kusy Szczecin) - 15,266 pkt
7. Onuszko Jadwiga (TS "Wisła" Kraków) - 15,200 pkt
8. Zielińska Gabriela (MKS Kusy Szczecin) - 13,866 pkt
Finały wiczeń wolnych klasa III, 2012 - 07 - 04:
1. Tokarek Zofia (TS "Wisła" Kraków) - 16,420 pkt
2. Bulanda Małgorzata (MKS Pałac Młodzieży Katowice) - 16,170 pkt
3. Drelicharz Wanda (TS "Wisła" Kraków) - 16,070 pkt
4. Sikora Barbara (KS Iskra Zabrze) - 15,720 pkt
4. Batko Aleksandra (TS "Wisła" Kraków) - 15,720 pkt
6. Hardyn Magda (TS "Wisła" Kraków) - 15,520 pkt
7. Zielińska Gabriela (MKS Kusy Szczecin) - 15,270 pkt
8. Fułat Oktawia (NTG Nysa) - 14,720 pkt
Źródło: Sprawozdanie sekcji gimnastycznej TS "Wisła" Kraków.