Artykuły prasowe o Wiśle i nie tylko. 1947

Z Historia Wisły

Spis treści

Artykuły prasowe o Wiśle i nie tylko

Statter zwrócił nadany mu na walnym zgromadzeniu dyplom honorowy

Sport. 1947, nr 2

1947.01.07

Kraków, (tel. wł.) Jak się dowiadujemy przewodniczący Wojewódzkiej Rady WE i PW w Krakowie red. Statter zwrócił nadany mu na walnym zgromadzeniu dyplom honorowy TS Wisła. W piśmie przysłanym do Zarządu Wisły red. Statter podaje powody swojego kroku. Ceniąc wysoko nadane mu odznaczenie, nie może go jednak przyjąć, skoro w szeregach zawodników Wisły znajduje się nazwisko Bratka z Katowic, który wnosił swego czasu oskarżenie sądowe przeciwko red. Statterowi. Krok redaktora Stattera jest prawdziwą sensacją noworoczną w Krakowie i żywo komentowany jest w sferach sportowych podwawelskiego grodu

Przegląd Sportowy

1947.01.07

KRAKÓW, 6.1 (Tel. wł.). Przewodniczący woj. rady WF i PW red. Maksymilian Statter. zwrócił dyplom honorowy TS Wisła, motywując swój krok tym, że nie może posiadać wysokiego odznaczenia klubu, którego zawodnikiem jest Walenty Bratek (nowy bramkarz hokejowy Wisły), z powodu którego red. Statter zasiadał na ławie oskarżonych w Krakowie. Krok red. Stattera, któremu nie można odmówić słuszności, wywołał wielkie wrażenie w kołach sportowych Krakowa i jest żywo komentowany.

JÓZEFÓWKA NARCIARZY. 18 III

Echo Krakowa. 1947, nr 77 (18 III) nr 368

Wielką zabawę całonocną pod nazwą Józefówka Narciarzy urządza Sekcja Narciarska Tow. Sport. „Wisła” we wtorek dnia 18 marca b. r. o godz. 21-ej w salach Związku Cechów Rzemieślniczych, ul. Sławkowska 13/15, zapraszając, na nią narciarzy wszystkich klubów krakowskich oraz członków i sympatyków T. S. „Wisła”. Bufet doskonały. Orkiestra pierwszorzędna. Szczegóły w afiszach,

Wspólna konferencja trzech klubów sportowych krakowskich

Naprzód: Dziennik Socjalistyczny : organ Wojewódzkiego Komitetu Polskiej Partii Socjalistycznej. 1947, nr 99 - 1947.04.12

(K) Dnia 10 kwietnia 1947 odbyła się pod przewodnictwem tow. Prezesa Stattera wspólna konferencja trzech klubów sportowych krakowskich: „Cracovii“, Garbarni" i „Wisły”

Delegaci tych trzech klubów doszli do zgodnej konkluzji, że współpraca ich i porozumienie we wszystkich dziedzinach sportu może i musi jak najkorzystniej wpłynąć nie tylko na rozwój i działalność zainteresowanych klubów, ale także „a rozwój sportu polskiego i korzystne rezultaty działalności wychowawczej związków sportowych.

Postanowiono przede wszystkim zorganizowanie wspólnej konferencji z reprezentantami krakowskiej prasy sportowej celem ustalenia takiego' kierunku propagandowego, który by usuwał możliwości tarć a sprzyjał rozwojowi atmosfery przyjaznej współpracy.

Dalej postanowiono w przyszłości uzgadniać sprawy przechodzenia zawodników z klubu do klubu, sprawy zawodów z drużynami zagranicznymi, zbieżnych terminów itd.

Uczestnicy konferencji zadeklarowali równocześnie jak najściślejszą współpracę z wszystkimi pozostałymi klubami krakowskimi.' Postanowiono m. in. zgodnie z wskazaniami konferencji, poświęconej zagadnieniom młodzieży, odbytej w sali konferencyjnej Rady Miejskiej oddać do dyspozycji młodzieży robotniczej po 200 bezpłatnych wstępów na zawody klubów, uczestniczących w konferencji.