Sezon 2015 (judo)
Z Historia Wisły
Poprzedni sezon | Powrót | Następny sezon |
Spis treści |
Kadra Wisły
Kronika sportowa
Styczeń
2015.01.25, II Memoriał im. Pawła Pytlińskiego, Kraków
MŁODZICY (2001-2002)
- 1. miejsce - Nikola Szlachta, Oskar Gabor
- 2. miejsce - Kacper Karaś, Kacper Gabor, Jakub Lignar
- 3. miejsce - Albin Kocioł
JUNIORZY MŁODSI (1998-2000)
- 1. miejsce - Aleksandra Bień, Hubert Guzowski
- 2. miejsce - Maciej Adamczyk, Jakub Korgol
- 3. miejsce - Paweł Tylek, Kamil Gwóźdź
Marzec
2015.03.07, Puchar Polski Seniorek i Seniorów, Luboń koło Poznania
- 3. miejsce - Małgorzata Tracz (63kg)
- 7. miejsce - Izabela Mirus (70kg)
2015.03.07, Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo
- 1. miejsce - Paulina Szlachta, Paweł Tylek, Albin Kocioł, Konrad Sowiźrał
- 2. miejsce - Mateusz Rosiek, Nikola Szlachta, Kacper Gabor
- 3. miejsce - Kacper Karaś, Oskar Gabor
2015.03.14-15, Puchar Czech w Judo, Jablonec
- 2. miejsce - Nikola Szlachta (44kg)
- 3. miejsce - Paweł Tylek (50kg), Paulina Szlachta (44kg).
2015.03.14-15, Puchar Polski Juniorek i Juniorów, Piła
- 1. miejsce - Aleksander Wrona (81kg)
- 5. miejsce - Jakub Florek (81kg)
2015.03.21, Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo, Bytom
- 2. miejsce - Michał Leśniak (81kg) - AGH
- 3. miejsce - Małgorzata Tracz (70kg) - UJ
2015.03.28, Puchar Polski Młodzików i Młodziczek, Suchy Las
- 1. miejsce - Nikola Szlachta (40kg), Albin Kocioł (50kg)
2015.03.29, Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych, Suchy Las
- 1. miejsce - Paulina Szlachta (44kg), Aleksandra Bień (70kg)
- 3. miejsce - Bartosz Karaś (66kg)
- 5. miejsce - Sławomir Skocz (66kg)
Kwiecień
2015.04.10-11 Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo, Jastrzębie Zdrój
- 1. miejsce - Aleksander Wrona (81kg)
2015.04.11 I Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy, Kraków
(ROCZNIKI 2005-2006)
- 1. miejsce - Szymon Sowiźrał
- 2. miejsce - Karol Bodzioch, Jakub Durlak
- 3. miejsce - Konrad Sowiźrał, Stanisław Sarzyński, Andrzej Radziszewski, Bartosz Mickowski, Mateusz Krzyształowski
(ROCZNIKI 2003-2004)
- 1. miejsce - Karol Kowalski
- 2. miejsce - Wojciech Gawęda, Natalia Bobilewicz, Stanisław Bagiński
- 3. miejsce - Patrycja Bobilewicz, Jakub Moskal, Jan Barwacz
2015.04.18-19 Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, Suchy Las
- 1. miejsce - Nikola Szlachta (40kg)
- 2. miejsce - Paweł Tylek (50kg)
- 3. miejsce - Paulina Szlachta (44kg)
- 7. miejsce - Jakub Korgol (73kg)
2015.04.24-25 Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek, Kielce
- 5. miejsce - Małgorzata Tracz (70kg), Dawid Tondera (73kg)
- 7. miejsce - Dominika Adamczyk (70kg)
2015.04.25 Międzynarodowa Liga Judo, Bytom
- 1. miejsce - Albin Kocioł, Kacper Karaś, Jakub Lignar, Nikola Szlachta
- 2. miejsce - Jan Barwacz, Oskar Gabor
- 3. miejsce - Bartosz Mickowski, Jakub Bierówka, Stanisław Brzeziński, Jakub Ciszewski, Kacper Gabor i Wojciech Gawęda
Maj
2015.05.09 Mistrzostwa Polski Młodzieży, Kąty Wrocławskie
- 1. miejsce - Oliwier Romaniuk (+100kg)
- 3. miejsce - Sabina Boryczko (57kg), Izabela Mirus (63kg)
- 5. miejsce - Michał Leśniak (81kg)
2015.05.09 Mistrzostwa Małopolski w Judo Dzieci i Młodzików
- 1. miejsce - Karol Kowalski, Jan Barwacz, Wojciech Gawęda, Nikola Szlachta, Kacper Gabor, Kacper Karaś, Albin Kocioł
- 2. miejsce - Szymon Sowiźrał, Jakub Bierówka
- 3. miejsce - Patrycja Bobilewicz, Bartłomiej Chmiel, Oskar Gabor, Jakub Lignar
2015.05.23 Puchar Polski - V Międzynarodowe Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików, Łódź
- 3. miejsce - Jakub Lignar (81kg)
- 5. miejsce - Kacper Karaś (46kg), Albin Kocioł (50kg)
- 7. miejsce - Kacper Gabor (38kg), Oskar Gabor (46kg)
2015.05.30 Puchar Polski Juniorów Młodszych w Judo, Opole
- 1. miejsce - Zuzanna Rams (63kg), Aleksandra Bień (70kg)
- 2. miejsce - Sławomir Skocz (66kg), Hubert Guzowski (81kg)
2015.05.31 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Judo, Bytom
- 1. miejsce - Albin Kocioł (50kg)
- 2. miejsce - Oskar Gabor (46kg)
- 3. miejsce - Kacper Gabor (38kg), Jakub Lignar (81kg), Kacper Karaś (46kg)
- 5. miejsce - Stanisław Brzeziński
Czerwiec
2015.06.06 Puchar Europy Młodzików, GYÖR
- Kacper Karaś, Oskar Gabor, Albin Kocioł, Kacper Gabor - zakończyli udział w zawodach po pierwszej walce
2015.06.06 Puchar Europy Kadetów, Bielsko-Biała
- 7. miejsce - Paulina Szlachta (awans do Mistrzostw Europy Kadetów).
2015.06.13-14 XVIII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia
- 1. miejsce - Karol Kowalski, Kacper Karaś, Jakub Bierówka, Albin Kocioł, Konrad Sowiźrał
- 2. miejsce - Szymon Baster, Jakub Lignar, Kacper Gabor, Paweł Bukowiec
- 3. miejsce - Jan Barwacz, Wojciech Gawęda, Olga Kowalska, Oskar Gabor
2015.06.20 III Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo, Luboń
- 2. miejsce - Karol Czeluśniak i Paweł Szterleja
- 4. miejsce - Dariusz Michalski i Karol Szterleja
- 5. miejsce - Krzysztof Długopolski
- 1. miejsce - Nikola Szlachta (40kg)
- 2. miejsce - Paulina Szlachta (44kg)
- 3. miejsce - Aleksandra Bień (70kg), Paweł Tylek (50kg)
- 5. miejsce - Zuzanna Rams (63kg), Sławomir Skocz (66kg)
- 7. miejsce - Hubert Guzowski (81kg)
Lipiec
2015.07.03-05 Mistrzostwa Europy Kadetów, Sofia
- Paulina Szlachta - zakończyła udział w zawodach po pierwszej walce
Wrzesień
2015.09.18-20 Mistrzostwa Europy Juniorów w Judo, Oberwart (Austria)
- Aleksander Wrona (81kg)
- 5. miejsce z reprezentacją Polski w zawodach drużynowych;
- udział w zawodach indywidualnych zakończył po drugiej walce.
- 1. miejsce - Sebastian Tylek, Mateusz Sordyl
- 2. miejsce - Wojciech Kałucki
JUNIORZY MŁODSI
- 2. miejsce - Paulina Szlachta, Paweł Tylek
- 3. miejsce - Jakub Korgol
MŁODZICY
- 1. miejsce - Nikola Szlachta, Kacper Gabor, Albin Kocioł
- 2. miejsce - Kacper Karaś
- 3. miejsce - Oskar Gabor, Jakub Bierówka, Mateusz Kukułka, Szymon Baster, Jakub Lignar
2015.09.20 Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom
- 1. miejsce - Konrad Sowiźrał, Wojciech Gawęda
- 2. miejsce - Franciszka Kobylańska, Karol Bodzioch, Jakub Moskal
- 3. miejsce - Amelia Piąstka, Paweł Bukowiec, Wiktor Skrobiszewski
2015.09.26-27 Międzynarodowy Puchar Polski - Warsaw Judo Open 2015
MŁODZICY
- 1. miejsce - Nikola Szlachta (44kg)
- 5. miejsce - Kacper Gabor (38kg), Jakub Lignar (81kg)
JUNIORZY
- 1. miejsce - Paulina Szlachta (44kg)
Październik
2015.10.03-04 Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek, Bochnia
- 1. miejsce - Nikola Szlachta (44kg)
- 3. miejsce - Kacper Gabor (38kg), Albin Kocioł (50kg)
- 5. miejsce - Oskar Gabor (46kg)
- 7. miejsce - Jakub Lignar (81kg)
2015.10.10-11 Otwarty Międzynarodowy Turniej Juniorek/Juniorów Młodszych i U-20, Oleśnica
JUNIORZY MŁODSI
- 3. miejsce - Jakub Korgol (73kg)
- 5. miejsce - Paweł Tylek (55kg)
JUNIORZY
- 7. miejsce - Mateusz Sordyl (81kg)
2015.10.17-18 Turniej rankingowy do Kadry Wojewódzkiej, Zakopane
- 1. miejsce - Albin Kocioł, Kacper Gabor, Szymon Baster, Karol Kowalski, Jan Barwacz
- 2. miejsce - Oskar Gabor, Kacper Karaś
- 3. miejsce - Mateusz Kukułka, Olga Kowalska, Jakub Moskal
2015.10.25 Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych, Luboń koło Poznania
MŁODZICY
- 1. miejsce - Oskar Gabor
- 3. miejsce - Kacper Gabor, Kacper Karaś, Albin Kocioł
- 7. miejsce - Karol Kowalski
JUNIORZY MŁODSI
- 1. miejsce - Paulina Szlachta, Jakub Korgol, Oskar Gabor
- 2. miejsce - Kacper Karaś, Nikola Szlachta
- 3. miejsce - Albin Kocioł
- 7. miejsce - Maciej Adamczyk
Listopad
2015.11.07 Puchar Polski Juniorek i Juniorów młodszych w Judo, Bytom
- 1. miejsce - Jakub Korgol
- 3. miejsce - Nikola Szlachta
- 7. miejsce - Paulina Szlachta
- 1. miejsce - Kacper Gabor, Kacper Karaś, Jakub Lignar, Nikola Szlachta, Jan Barwacz, Wojciech Gawęda, Karol Kowalski, Jakub Sowiźrał, Piotr Woźniak
- 2. miejsce - Szymon Baster, Olga Kowalska, Alan Polus, Natalia Bobilewicz, Patrycja Bobilewicz
- 3. miejsce - Oskar Gabor, Albin Kocioł, Tomasz Sowiźrał, Kinga Stańda, Franciszka Kobylańska, Wirginia Mulka, Wiktor Skrobiszewski, Szymon Sowiźrał, Jakub Bierówka
Grudzień
2015.12.13 Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci " BOCHNIA 2015" / Turniej Rankingowy Dzieci KOZJudo
- 2. miejsce - Wirginia Mulka, Samuel Mulka, Kinga Stańda, Wojciech Gawęda
- 3. miejsce - Borys Karaś, Franciszka Kobylańska, Andrzej Radziszewski, Jakub Moskal
Zawody Masters
Inne wydarzenia
- "W niedzielę 26.04.2015 zawodnicy wzięli udział w Międzynarodowym Campie (czyli walki treningowe) z trenerem technicznym Wicemistrzem Olimpijskim JOZEFEM KRNACEM ze Słowacji. Zawodnicy mogli podejrzeć techniki stosowane przez wicemistrza olimpijskiego z Anet 2004. Treningi takie na pewno zaprocentują w przyszłości!" (TS Wisła)
- "Ponad 100 zawodników wzięło udział w treningu z zawodnikami z Francji (18.10.2015). Pojawili się zawodnicy z Jordan Kraków, UKS Grot Kraków, UKS Katana Sułkowice i TS Wisła Kraków. Podczas treningu odbyło się 7 walk treningowych, 2 w parterze i 5 w pozycji stojącej. Tak dużej frekwencji na tatami jeszcze nie mieliśmy, dzięki konfrontacji z zawodnikami z Francji nasi zawodnicy nabiorą pewności siebie i większego doświadczenia." (TS Wisła)
- Nikola Szlachta została najlepszą zawodniczką w Małopolsce w kategorii młodziczek za rok 2015 w rankingu Krakowskiego Okręgowego Związku Judo.
Zdjęcia
Poprzedni sezon | Powrót | Następny sezon |